توسط: اسکالر
بدون دیدگاه

 

ایده‌ای برای پیدا شدن! (tile technology)

 

هر آنچه که در مورد تایل باید بدانیم 

 

در زندگی ماشینی امروزی که همه چیز دستخوش سرعت شده و در این همه هیاهو شلوغی چیزی به شدت کاهش پیدا کرده تمرکز است و آنجاست که شما با این واقعیت روبرو می شوید که مسایل بسیار پیش افتاده زندگی خود را از یاد می برید یادتان می رود چرا الان در آشپزخانه هستید، یادتان می رود کلید خانه یا ماشین خود را کجا گذاشته‌اید تا جایی که بعضی اوقات پشت در می‌مانید یا مجبورید برای رفتن به محل کار خود از تاکسی استفاده کنید چون سوییچ خودرو را پیدا نمی‌کنید و یا چون نمی‌دانستید برای چه به آشپزخانه آمده‌اید در یخچال را باز و بسته می‌کنید و یه تکه کیک شکلاتی بر‌می‌دارید .

در این همه هیاهو شلوغی چیزی به شدت کاهش پیدا کرده تمرکز است و آنجاست که شما با این واقعیت روبرو می شوید که مسایل بسیار پیش افتاده زندگی خود را از یاد می برید یادتان می رود

البته مسائلی مانند گم کردن کلید‌ها کارت ها کیف‌ها همیشه به دلیلی عدم تمرکز و یا حواس‌پرتی نیست بعضی اوقات، حوادثی و یا برخوردی، باعث می شود که شما نتوانید آن‌ها را پیدا کنید و یا آن ها نا‌ خواسته در جایی قرار می‌گیرند که پیدا کردن آنها به شدت سخت می‌شود.

در سال 2012، تکنولوژی tile توسط Mike Farley و Nick Evans اختراع شد تا اندکی از دغدغه‌های بی پایان بشری را به ‍ پایان برساند.

این تکنولوژی پای خود را به هدفون‌ها و ایربادزها، لپ تاپ، پاوربانک و کلیدهای مختلف کارت‌های اعتباری کیف پول و برند‌های مختلف که به این تکنولوژِی tile مجهز شده‌اند، کشانده است

تایل چیست دقیقا چیست ؟

تایل تکنولوژي بر پایه بلوتوث برای پیدا کردن وسایل در فاصله ها تقریبا کوتاه (تا شعاع حدود 122 متر تا به این لحظه ) می‌باشد که شامل یک باطری داخلی و همین‌طور اسپیکر برای آلارم  می باشد.

تایل چیست دقیقا چیست ؟

تایل دقیقا چکار می‌کند ؟

دستگاه‌های تایل از طریق بلوتوث به دستگاه شما متصل می شوند و با اپلیکیشنی شما به آن متصل می‌شوید و به وسیله دکمه Find می توانید آن را فراخوانی کنید بدین صورت که سوتی از دستگاه پخش می‌شود که شما می‌توانید آن را پیدا کنید.

تایل دقیقا چکار می‌کند ؟

 

اپلیکیشن تایل رایگان است ؟

اپلیکیشن رایگان می‌باشد اما یک ورژن premium هم دارد که امکانات بیشتری به شما اضافه می‌کند اما همان اپلیکیشن رایگان بسیاری از کارهای مورد نیاز شما را انجام می‌دهد.

 

انواع تایل ؟

این تکنولوژي اوایل برای جاسویچی ها طراحی شد اما امروزه به انواع مختلف تقسیم بندی می‌شود.

 

تایل به عنوان برچسب  (sticker)

در این مدل تایل به وسایل مانند دوربین عکاسی ریموت تلویزیون و یا حتی اسکیت برد و یا ابزار مهم شما و یا وسایلی دم دستی که با آن کار می کنید می چسبد و شما می‌توانید از طریف تلفن همراه خود آن را فراخوانی کنید که محدوده رنج پیدا شدن آن توسط تلفن همراه 42 مترمی باشد. باطری داخلی آن تا سه سال کار می‌کند و همچنین مقاومت در مقابل آب دارد و همین‌طور اندازه کمتر از یک سانتی متر می‌باشد.

تایل به عنوان برچسب (sticker)

تایل بصورت جا سویچی 

در این مدل که در دو مدل معمولی و Pro ساخته جایگاهی برای قرار گرفتن کلید قرار دارد و در فرق معمولی یا همان Mate با ورژن pro در رنج  پیدا شوندگی و طراحی می‌باشد و فرق اصلی آنها با مدل stick (همان که به وسایل می چسبید) باطری قابل تعویض آن می‌باشد.

تایل بصورت جا سویچی

 

تفاوت  رنج پوشش  آن‌ها را می‌توانید در جدول زیر مقایسه کنید.

 

تفاوت  رنج پوشش انواع تایل (tile)

 

اما کل داستان اینجا تمام نشد …

 

خب این کمپانی کار خود را در اینجا پایان نداده و این تکنولوژی پای خود را به هدفون‌ها و ایربادزها، لپ تاپ، پاوربانک و کلیدهای مختلف کارت‌های اعتباری کیف پول و برند‌های مختلف که به این تکنولوژِی مجهز شده‌اند، کشانده است که می‌توانید لیست آن‌ را در اپلیکیشن تایل مشاهده فرمایید.

ایده‌ای برای پیدا شدن! (tile -تایل)

با تایل گوشی خود را پیدا کنید

خیلی وقت ها اتفاق افتاده که شما تایل خود را دارید اما تلفن همراه خود را پیدا نمی‌کنید و این موضوع از آنجایی وخیم‌تر می‌شود که تلفن همراه شما در حالت سایلنت باشد و نتوانید با تماس گرفتن با گوشی ان را پیدا کنید بر روی بعضی از مدل ها دکمه ای تعبیه شده برای این‌که شما گوشی خود را پیدا کنید حتی اگر گوشی شما در حالت سایلنت باشد. بدین صورت که گوشی زنگ می‌خورد و شما با دنبال کردن صدا، آن را پیدا خواهید کرد.

با تایل گوشی خود را پیدا کنید

تایل بر روی هدفون و ایربادزها به چه صورت کار می‌کند ؟

به طور مثال ما یک ایربادز اسکال کندی INDY Evo خریداری کردیم که به سیستم تایل مجهز می باشد. در ابتدا باید آن را با راهنمایی که در اپلیکیشن وجود دارد به سیستم تایل وصل کنیم که چند مرحله بسیار ساده می باشد که می‌توانید در ویدیو پایانی مشاهده فرمایید.

وقتی که که به اپلیکیشن تایل هدفون شما وصل شد از آن به بعد حتی هدفون شما خاموش هم باشد باز می توانید از طریق این سیستم آن را فراخوانی کنید بصورتی که آن را در اپلیکیشن گوشی خود Find می‌کنید. یک صوت ممتدی از آن خواهید شنید. مهم نیست هدفون شما خاموش باشد یا روشن تنها باید 10 درصد شارژ داشته باشد.

تایل بر روی هدفون و ایربادزها به چه صورت کار می‌کند ؟

فرق سیستم تایل با سیستم جی پی اس 

تکنولوژی تایل برای پیدا کردن وسایل در فاصله شعاع نزدیک می‌باشد در صورتی که سیستم جی پی اس می تواند فواصل بسیار دور را نقطه به نقطه رصد کند. اما جی پی اس بسیار گران‌تر و و برای راه اندازی فضای بیشتر و همین‌طور انرژی بیشتری مورد نیاز دارند و از نظر اقتصادی برای پیدا کردن یک کلید یا عروسک مورد علاقه فرزند دلبندتان یا یک هدفون، سیستم جی پی اس می‌تواند هزینه تمام شده را بسیار بالا ببرد پس می‌توان گفت تایل گزینه مناسب‌تری از جی پی اس برای پیدا کردن وسایل دم دستی ما می‌باشد.

فرق سیستم تایل (tile) با سیستم جی پی اس(gps)

تایل در نگاه آخر 

برای جمع بندی تایل تکنولوژی بر پایه بلوتوث می‌باشد که با کمک دیگر دستگاه های مجهز به تایل و همین طور جی پی اس تلفن همراه شما به شما کمک می‌کند که با کمترین هزینه و سایز بسیار کوچک وسایل خود را پیدا کنید.

تایل مانند جی پی اس مشخصات نقطه به نقطه وسایل را به شما نمی‌دهد اما آخرین کانکت و آخرین اتصال را به شما نشان خواهد داد. این مهم باعث می‌شود در 90 درصد مواقع بدانید وسایل خود را کجا جا گذاشتید و یا خیالتان از اینکه در محدوده شما هست راحت کند. و در نهایت اگر واقعا وسیله خود را گم کردید، می‌توانید با کمک اپلیکیشن، تنظیم کنید که هر وقت پیدا شد به شما پیغام دهد. از این پس هر گوشی با اپلیکیشن تایل می‌تواند به دنبال دستگاه شما بگردد و به این چرخه پیدا کردن کمک کند. تا بدین لحظه 5 میلیون کاربر فعال و همین‌طور 26 میلیون دستگاه فعال هستند که 90 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است.

من پیام فرهمند هستم علاقه‌مند به موسیقی دنیای دیجیتال و همین‌طور سفر. و هم اکنون مدیریت دیجیتال مارکتینگ چندین سایت اینترنتی رو به عهده دارم و از گشتن در این دنیای بی انتها نهایت لذت رو می‌برم. امیدوارم این مقاله مفید بوده باشه. حتما نظرات و سوالات خودتون رو در زیر این مقاله منعکس بفرمایید با تشکر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5% تخفیف
بدون جایزه
زمان بعدی
تقریباً!
10% تخفیف
کتاب الکترونیکی رایگان
بدون جایزه
امروز هیچ شانسی وجود ندارد
تقریباً!
50% تخفیف
بدون جایزه
بد شانس
Get your chance to win a price!
Enter your email address and spin the wheel. This is your chance to win amazing discounts!
Our in-house rules:
  • One game per user
  • Cheaters will be disqualified.

جست و جو در محصولات